Reklam

Şehit Makbule'nin Mezarına Ziyaretçi Akını

Gördes Belediyesinin geleneksel hale getirdiği anma programı bu yıl da 5 Eyül'de gerçekleşti.

Reklam
Şehit Makbule'nin Mezarına Ziyaretçi Akını
09 Eylül 2015 - 15:44
Milli Mücadelede ilçemizin sembolü olan Gördesli Şehit Makbule, düzenlenen anma programı ile mezarı başında anıldı. Gördes Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen anma programı bu yıl da 5 Eyül Kurtuluş Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşti.
Bundan 3 yıl önce Sındırgı'ya bağlı Kocayayla'nın Dereçatı mevkiinde yeri tespit edilen ve şehitlik haline getirilen Şehit Makbulenin kabri; ziyaretçi akınına uğradı. Anma Programına Kaymakam Turgay Hakan BİLGİN, Belediye Başkanı Muhammet AKYOL, İlçe Garnizon Komutanı Selim KASACI, İlçe Emniyet Amiri İsmail ÇELEBİ, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ercan UŞUN'un yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Sındırgı Kaymakamı Ercan ATEŞ, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ ve Demirci Belediye Başkanı Selami SELÇUK'un da iştirak ettiği anma programında Şehit Makbule'nin hayattaki tek akrabası olan yeğeni Zehra İNAN da hazır bulundu.
Anma programında başta Şehit Makbule Hanım olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Yöre halkı tarafından misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Programda Kaymakam Turgay Hakan Bilgin ve Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Kurtuluş Savaşında destansı bir mücadele gösteren Şehit Makbule ile ilgili birer konuşma yaptı. 
Bu haber 3814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum