Reklam

Gördes Yeni Yıldan Ne Bekliyor?

Her yeni yılın başlangıcında biz, değişmeyen beklentilerin içine giriyoruz.

Reklam
Gördes Yeni Yıldan Ne Bekliyor?
06 Ocak 2020 - 10:02
Yeni bir yıla girdik. 2020 yılının ilk günlerindeyiz. Malum olduğu üzere, hemen herkes yeni yıldan beklentilerini dile getiriyor. Kurum ve kuruluşlarda böyle. Kısacısı, yeni yıl beklentisini açıklamayan yok gibi.
            Peki, Gördes şehir olarak, 2020 yılından neler bekliyor?
            Aslında Gördes'in beklentileri uzun yıllardır aynı. Yıllar gelip geçiyor. Her yeni yılın başlangıcında biz, değişmeyen beklentilerin içine giriyoruz. Yani Gördes'in makûs bir talihi var. Yıllar değişiyor, bizim beklentilerimiz aynı kalıyor.
            Artık Edebiyat literatürüne girmiş ve esaslı bir deyim haline gelmiş bir beklentimiz var: Gördes-Akhisar yolu. Gelin arabalarının arka camlarına asılan bir deyim, bizim beklentimizin asaletini gösteriyor aslında: 'Aşkımız, Gördes-Akhisar yolu gibi hiç bitmesin'
            Ne yapalım kardeşim? Beklenti parayla pulla mı? Elbette değil. O zaman bizim böyle bir yeni yıl beklentimizi, kimse elimizden alamaz. Dedelerimiz beklemiş, babalarımız beklemiş. Bize miras kalmış. Niye beklemeyecekmişiz.
            Yıl 2020 olmuş. Hem de yeni. Gördes-Akhisar yolu biter diye beklentimiz olacak tabii. Bütün Gördesliler hep birden beklentimiz, Gördes-Akhisar yolunun bir an önce bitirilmesi. Nice yıllar geldi ve geçti ve yine bitmedi. Olsun canım, yıl mı tükenir.
            Bekliyoruz efendim, 2020 yılının Gördes adına en büyük beklentisi, Gördes-Akhisar yoludur.
Bir tane beklenti yetmez. İkinci beklentimiz, şehrimize bir otopark yapılmasıdır.
            Türkiye'nin otoparksız kasabası kalmadı, fakat otoparksız bir tek ilçesi var. Gördes efendim, Gördes.
            Ne sözler verildi, ne sözler. Karşılığında ne oylar alındı, ne oylar. Üç yıldır bekliyoruz. Daha geçen yıl, bu sütunlardan manşet atıp sorduk. 'Otopark Projesi Ne Oldu? Fakat kimseden gık çıkmadı.
            Aslında şöyle düşünmüş olabilirler. 50 yıldır Gördes-Akhisar yolunu bekliyorsunuz, sesiniz çıkmıyor. Alt tarafı üç yıldır beklemekle, otoparkın yapılacağını sanıyorsunuz. Beklemeye ve beklentiye alışıksınız demeye getiriyorlar.
Netice itibarıyla; öyle de olsa, böyle de olsa beklentimiz var. Yıl yeni, yıl 2020 ve biz Gördes adına iki türlü beklenti içindeyiz. Gördes-Akhisar yolu ve şehrimize bir adet otopark…
Bu haber 2239 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum